Ważność edukacji

Szkoła w krasnem Możliwość komentowania Ważność edukacji została wyłączona 174

rp_nauka49.jpgEdukacja w życiu człowieka zaczyna się już w niemowlęctwie. Każdego dnia dziecko nabywa nową umiejętność, mniej lub bardziej świadomie. Tak zresztą uczymy się przez całe życie i ta nauka daje nam bardzo wiele – od sprawności fizycznej poczynając, na kontaktach międzyludzkich kończąc. W ten sposób zdobywamy tak zwane kompetencje miękkie, które są coraz bardziej doceniane.

Niemniej jednak trwały rytm w naszym życiu wyznacza sformalizowana nauka, to znaczy ta, która odbywa się w szkołach. Współcześnie mamy wiele możliwości uczenia się – jest edukacja domowa, nauczanie indywidualne, różne typy szkół (prywatne czy społeczne). Ta nauka w Polsce jest obowiązkowa i trwa do 18 roku życia. Oczywiście do pewnego momentu jest ona ogólna i uczymy się wielu rzeczy z różnych dziedzin, jednak w końcu musimy podjąć decyzję, z jaką dziedziną wiedzy chcemy mieć do czynienia w życiu.
Nauka może dać człowiekowi wiele radości, ale też przysporzyć cierpienia. Warto o tym pamiętać i wybierać mądre rozwiązania.

Pozostałe wpisy o nauce i szkole:

Ważność edukacji
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

http://scottowsky.pl/ - szkoła podstawowa w krasnem, sp krasne, spkrasne, szkoła podstawowa krasne, szkoła w krasnem, koncepcja pracy na stanowisku dyrektora szkoły podstawowej, krasne szkoła, koncepcja pracy dyrektora szkoły

Search

Back to Top