Sprawdzian z chemii woda i roztwory wodne odpowiedzi

Krasne szkoła Możliwość komentowania Sprawdzian z chemii woda i roztwory wodne odpowiedzi została wyłączona 211

Wycieczka do Pragi

W wycieczce trwającej od 16 do 19 maja uczestniczyli uczniowie z klas Ib, III b, III d, III g i III f. Pierwszego dnia, od razu po zakwaterowaniu w hotelu, wyruszyliśmy zwiedzać Karpacz. Poznaliśmy okolicę, ale celem spaceru była norweska świątynia Wang. Drugiego dnia zaraz po śniadaniu pojechaliśmy do czeskiego Skalnego Miasta. Znajduje się ono w północno-zachodniej części masywu, w pobliżu wsi Adrszpach. Są to unikalne bloki piaskowcowe powstałe w wyniku nierównej odporności skał na wietrzenie, które wymodelowała woda, mróz i wiatr. Przewodnik ciekawie opowiadał o skałach, które posiadają własne nazwy jak: Głowa cukru, Kochankowie czy Starosta i Starościna, Komin Cukrowy, Ząb, itd. Bardzo podobał się nam krótki rejs łódką „Tytanic 2”, ponieważ czeski flisak opowiadał śmieszne historie. Po powrocie do hotelu spędziliśmy czas ćwicząc w siłowni oraz grając w bilarda, siatkówkę i piłkarzyki. Kolejny dzień spędziliśmy w stolicy Czech – Pradze. Widzieliśmy zmianę warty przed Zamkiem Hradczańskim, poznaliśmy historię miasta i ogrodów królewskich, obejrzeliśmy Katedrę św. Wita, spacerowaliśmy Mostem Karola, rozśmieszyła nas rzeźba „Sikających panów”, a zachwyciła panorama miasta. Następnego dnia – w drodze powrotnej do domu – zatrzymaliśmy się we Wrocławiu – mieście krasnoludków. Przewodnik ciekawie opowiadał o architekturze i historii miasta. Uznaliśmy, iż Wrocław jest równie pięknym miejscem co czeska Praga.
Wszystkim bardzo się podobało i mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu pojedziemy na równie ciekawą – a może ciekawszą – wycieczkę.

Pozostałe wpisy o nauce i szkole:

Sprawdzian z chemii woda i roztwory wodne odpowiedzi
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

Author

Related Articles

http://scottowsky.pl/ - szkoła podstawowa w krasnem, sp krasne, spkrasne, szkoła podstawowa krasne, szkoła w krasnem, koncepcja pracy na stanowisku dyrektora szkoły podstawowej, krasne szkoła, koncepcja pracy dyrektora szkoły

Search

Back to Top