Słuchaj, tłumacz i śpiewaj piosenki po angielsku!

Spkrasne Możliwość komentowania Słuchaj, tłumacz i śpiewaj piosenki po angielsku! została wyłączona 79

To, moim zdaniem bodaj najlepsza i najbardziej przyjemna metoda jaką stosuję do nauki języka angielskiego. Jak wybierać piosenki i się ich uczyć? Masz zapewne swoje ulubione utwory, których lubisz słuchać, ale ich nie rozumiesz, bo są po angielsku. A co szkodzi temu by się ich nauczyć? Stosowanie tej metody pokażę Ci na przykładzie jednego z moich ulubionych zespołów – U2. Zawsze podobał mi się ich utwór „One”. Postanowiłem więc, że się go nauczę i zrozumiem tekst, a przy okazji zapamiętam wiele nowych słówek. Co zatem należy zrobić?

Wchodzisz na serwis YouTube i wpisujesz w wyszukiwarce: u2 one lyrics.
Wyświetlają się różne filmy, w których znajdziesz utwór „One” wraz z tekstem piosenki, wyświetlającym się na zasadzie podobnej do karaoke.
Włączasz któryś z nich i możesz w ten sposób słuchać muzyki, mając jednocześnie tekst przed oczyma.
Jeżeli nie rozumiesz wszystkich słówek możesz skorzystać z jakiegoś internetowego słownika angielsko-polskiego (np. diki.pl), by przetłumaczyć problematyczne wyrażenia. Nie polecam stosowania stron z gotowymi tłumaczeniami, bo te zawierają dużo błędów, a poza tym chodzi nam chyba o to żeby się czegoś nauczyć, a nie sięgać po „gotowce”.
Teraz tylko powtarzanie i słuchanie, czyli czysta przyjemność; powtarzasz dany utwór tak długo, aż zapamiętasz go na pamięć (w przypadku muzyki to bardzo łatwe) i będziesz w stanie…sam go zaśpiewać!

Na początek polecam utwory wolne i z krótkim tekstem, żeby się nie zniechęcić na początek. Dobrze jest wybierać utwory powszechnie znane, takie które często można usłyszeć w np. w radiu. Dlaczego? Dlatego, ponieważ jadąc samochodem i słysząc w radiu wspominany już utwór One zespołu U2 będziesz miał świetną okazję do powtórki. Poza tym poczujesz to miłe uczucie, że rozumiesz kompletnie cały tekst utworu i jesteś go w stanie nawet z pamięci zaśpiewać.

Pozostałe wpisy o nauce i szkole:

Słuchaj, tłumacz i śpiewaj piosenki po angielsku!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

http://scottowsky.pl/ - szkoła podstawowa w krasnem, sp krasne, spkrasne, szkoła podstawowa krasne, szkoła w krasnem, koncepcja pracy na stanowisku dyrektora szkoły podstawowej, krasne szkoła, koncepcja pracy dyrektora szkoły

Search

Back to Top