Praca zawodowa czy poświęcenie dla rodziny

Szkoła w krasnem Możliwość komentowania Praca zawodowa czy poświęcenie dla rodziny została wyłączona 103

Wiele kobiet, które zakładają swoje rodziny zastanawia się, jaki przyjąć model wychowywania dzieci, czy zrezygnować z pracy zawodowej czy przeciwnie, spróbować wypełniania wielu ról jednocześnie. Podjęcie decyzji jest indywidualną sprawą każdej kobiety. Wiele zależy od sytuacji rodzinnej, możliwości skorzystania z pomocy męża, rodziców czy teściów. Większość polskich mam, jeśli tylko byłaby taka możliwość, chciałaby jak najdłużej pozostać ze swoim dzieckiem w domu. Niestety sytuacja finansowa rodzin zmusza do podejmowania innych rozwiązań.

Wszędzie tam, gdzie ojciec nie jest w stanie utrzymać samodzielnie rodziny, następuje konieczność łączenia pracy zawodowej kobiety z obowiązkami domowymi. Jest to o tyle trudne, że w Polsce mamy bardzo niskie zasiłki dla dzieci, i w dodatku należą się one tylko najmniej zarabiającym. Sytuację dodatkowo utrudnia fakt, że bardzo trudno jest się dostać do przedszkola, natomiast sytuacja ze żłobkami jest w ogóle tragiczna, gdyż w wielu mniejszych miastach nie ma ani jednej tego typu placówki. W ostatnich latach sytuacja nieco się poprawia, gdyż można wybrać przedszkole prywatne dla swojego dziecka, a takich placówek w mieście Warszawa otwiera się coraz więcej.

Osoby, które nie mogą skorzystać z tego typu rozwiązań i nie mają także pod ręką chętnej do pomocy mamy czy teściowej, muszą zdecydować się na zatrudnienie opiekunki. Wynagrodzenia dla tego typu pracowników w ostatnich latach znacząco wzrosły, dlatego też nie wszystkim opłaca się skorzystanie z takiego rozwiązania. Decydują się na nie jednak te mamy, dla których odejście na urlop wychowawczy oznacza koniec pracy w danym miejscu.

Pozostałe wpisy o nauce i szkole:

Praca zawodowa czy poświęcenie dla rodziny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

http://scottowsky.pl/ - szkoła podstawowa w krasnem, sp krasne, spkrasne, szkoła podstawowa krasne, szkoła w krasnem, koncepcja pracy na stanowisku dyrektora szkoły podstawowej, krasne szkoła, koncepcja pracy dyrektora szkoły

Search

Back to Top