Nauka angielskiego – Chorzów

Sp krasne Możliwość komentowania Nauka angielskiego – Chorzów została wyłączona 160

Nauka angielskiego (2)Bariera językowa a blokada
Osoby uczące się języków obcych często spotykają się z takimi określeniami jak bariera i blokada językowa. Te dwa terminy brzmią całkiem podobnie, jednak nie są tym samym. Bariera językowa występuje wtedy, gdy osoby nie mogą porozumieć się, ponieważ nie mówią wcale lub dostatecznie dobrze w żadnym wspólnym języku. Jest to przykre doświadczenie, które może wpędzać w silną frustrację. Czasami doświadczają go także osoby, dla których nauka angielskiego to nie pierwszyzna. Rozmawiają z kimś i nagle okazuje się, że brak im znanych słów, by precyzyjnie wyrazić to, co chcą przekazać. Ten dość dziecięcy problem wpływa deprymująco i irytuje, jednak większość uczących czuje się przez to zmotywowana do poszerzania swojego zakresu słownictwa.
Z kolei blokada językowa to sytuacja, w której osoba znająca język wstydzi się go używać. Nauka języka wylatuje z głowy, pojawia się silny stres i mimo godzin spędzonych nad książką nie jest się w stanie wypowiedzieć ani słowa. To zjawisko można zwalczyć, przełamując się i ćwicząc.

Pozostałe wpisy o nauce i szkole:

Nauka angielskiego – Chorzów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

http://scottowsky.pl/ - szkoła podstawowa w krasnem, sp krasne, spkrasne, szkoła podstawowa krasne, szkoła w krasnem, koncepcja pracy na stanowisku dyrektora szkoły podstawowej, krasne szkoła, koncepcja pracy dyrektora szkoły

Search

Back to Top