?Makbet? – geneza utworu

Szkoła podstawowa w krasnem Możliwość komentowania ?Makbet? – geneza utworu została wyłączona 61

blog-ogolnotematyczny-4Badacze są właściwie pewni, co do tego, że ?Makbet? Szekspira została napisany w 1602 roku. Niestety brakuje źródeł, żeby dokładnie określić, ile autor pracował nad tragedią, ale przesłanki historyczne, wzmianki w różnych pismach i skojarzenia naukowe wskazują jednoznacznie na 1602 roku. Warto wiedzieć, że Makbet streszczenie jest jednym z bardziej znanych utworów Szekspira, zaraz obok ?Romea i Julii? oraz ?Hamleta?.

 

Jeśli myślimy, że Szekspir sam wymyślił historię ?Makbeta?, to jesteśmy w dużym błędzie. Autor bowiem zapożyczył opowieść o Makbecie z pozycji ?Kroniki Anglii, Szkocji i Irlandii?. To książka, która została wydana w 1577 roku i to z niej Szekspir zaczerpnął inspiracji w sprawie zabójstwa Dunkana. W tragedii Makbet streszczenie wykorzystany został więc przede wszystkim plan zdarzeń, który autor uzupełnił po mistrzowsku własnymi bohaterami, pomysłami, motywacją postaci. Teatralna prezentacja tragedii miała miejsce już w 1606 roku i od tego czasu zachwycają się nią czytelnicy i teatrolodzy na całym świecie, jest bowiem idealna i dramatyczna.

Pozostałe wpisy o nauce i szkole:

?Makbet? – geneza utworu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

http://scottowsky.pl/ - szkoła podstawowa w krasnem, sp krasne, spkrasne, szkoła podstawowa krasne, szkoła w krasnem, koncepcja pracy na stanowisku dyrektora szkoły podstawowej, krasne szkoła, koncepcja pracy dyrektora szkoły

Search

Back to Top