Jak efektywnie uczyć się języka angielskiego?

Spkrasne Możliwość komentowania Jak efektywnie uczyć się języka angielskiego? została wyłączona 10

Jak efektywnie uczyć się języka angielskiego?

Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że język angielski jest obecnie najważniejszym językiem na świecie. Jest takim współczesnym lingua franca. Angielski jest obecny w polityce, finansach czy też jest przydatny podczas podróży. Dobre zrozumienie tego języka otwiera przed każdym nowe horyzonty myślowe oraz daje wiele nowych możliwości. Dziś każdy wykształcony, mający ambicje człowiek powinien znać ten język w stopniu biegłym tzn. w mowie i piśmie. W zasadzie w dzisiejszych czasach, każde dobrze płatne stanowisko pracy wymaga od osoby ją zajmującej znajomości języka Shakespeare’a. Oto moich 5 głównych sprawdzonych porad, jak się efektywnie uczyć angielskiego.

1. Czytaj krótkie teksty po angielsku!

Każdy kto zaczyna się uczyć powinien jak najwięcej czytać. Tak naprawdę umiejętność czytania w obcym języku to umiejętność, którą nabywamy najszybciej. Jak się jej zatem uczyć? Należy czytać krótkie teksty w języku angielskim. Dlaczego krótkie? Gdy ktoś się czegoś uczy, łatwo może odczuć zniechęcenie podczas czytania dłuższych tekstów, a gdy dojdzie do połowy tekstu zapomni co było na początku. A to nie tędy droga. Krótkie teksty nadają się znakomicie. Gdzie ich szukać? Najlepiej jeżeli posiadamy jakieś książki do nauki języka angielskiego – w nich zawsze znajduje się dużo krótkich tekstów na różne tematy.

ZOBACZ: Naturalna nauka języka angielskiego

Skąd jeszcze brać teksty? Sam czytam i polecam portal brytyjskiego BBC, gdzie można znaleźć dużo krótkich a zarazem ciekawych materiałów. Szczególnie ważne jest czytanie tzw. „prawdziwego” języka. Mam tutaj na myśli żywy tekst tworzony przez dziennikarzy lub zwykłych ludzi, a nie typowe teksty do nauki tworzone przez lingwistów. Uważam, że jeżeli istnieje możliwość przeczytania czegoś pisanego w „prawdziwym” języku, a nie „sztucznym” to należy z tej możliwości skorzystać.

Przestrzegam i jestem zdecydowanym przeciwnikiem nauki angielskiego poprzez robienie ćwiczeń w podręcznikach, uzupełnianie jakiś czasowników itp. Moim zdaniem klasyczne szkolne metody nauczania języka obcego są nieefektywne.

ZOBACZ: 8 sposobów jak zostać bogatym

Pozostałe wpisy o nauce i szkole:

Jak efektywnie uczyć się języka angielskiego?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Author

Related Articles

http://scottowsky.pl/ - szkoła podstawowa w krasnem, sp krasne, spkrasne, szkoła podstawowa krasne, szkoła w krasnem, koncepcja pracy na stanowisku dyrektora szkoły podstawowej, krasne szkoła, koncepcja pracy dyrektora szkoły

Search

Back to Top